Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Płacowa presja w lokalach

27 czerwca 2017 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

Sylwester Cacek Nie jesteśmy już fast foodem z kelnerami. Naszym celem jest bycie w segmencie casual dining, ale sprofilowanym na klienta zamożniejszego – mówi Pawłowi Rożyńskiemu prezes sieci restauracji Sphinx.

Rz: Kupuje pan Piwiarnie Warki, dużą sieć franczyzową liczącą 67 lokali. Dlaczego zainteresowały pana teraz gastropuby?

Łatwiej jest z sieci prawie 70 lokalizacji zrobić ciekawy biznes niż od początku budować te lokalizacje. Stąd ta decyzja. Rok temu zainwestowaliśmy w Pub Bolek w Warszawie, więc mamy już doświadczenie. Ćwiczyliśmy na tego rodzaju biznesie i wydaje nam się, że możemy mocno gastronomicznie wesprzeć tę sieć. Piwiarnie Warki sprzedają sporo piwa, ale gastronomia jest słabsza.

Sphinx, Chłopskie Jadło, Wook, gastropuby... Nie za dużo grzybów w barszczu?

To jest biznes detaliczny, więc to tak jakby zapytać w banku, który ma wiele produktów, czy nie za dużo ich jest. Klienci reagują w podobny sposób, ale mają różne potrzeby. Sphinx zaspokaja jedne, gastropuby – inne, często potrzeby tych samych klientów w różnych porach dnia, tygodnia czy roku. Te biznesy się aż tak nie różnią jakby się mogło wydawać. Nie wchodzimy w bardzo różne dziedziny. Gdybyśmy chcieli wejść w coś znacznie odbiegającego od casual dining to powinniśmy się zająć restauracjami premium. Tam nie ma jednak szansy na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10785

Wydanie: 10785

Spis treści
Zamów abonament