Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Internet zwierciadłem nienawiści

27 czerwca 2017 | Publicystyka, Opinie | Michał Kleiber

Systematyczny wzrost agresji na portalach społecznościowych nie rokuje niczego dobrego naszej cywilizacji – pisze były prezes PAN.

Wszyscy chyba czujemy, że mowa nienawiści i fałszywe informacje stały się zmorą całego internetu, a w szczególności portali społecznościowych. Mark Zuckerberg obiecał jakiś czas temu, że wykorzystując możliwości sztucznej inteligencji, Facebook poradzi sobie niebawem z tym problemem. Czas chyba ogłosić porażkę tego planu. Przytoczę tylko dwa przykłady z tysięcy zdarzeń uwidocznionych na tym portalu, dokumentujące owo niepowodzenie. Dwaj muzułmanie napadają w Wiedniu na młodą Austriaczkę i biją ją do nieprzytomności. Nagrywany przez bandytów film umieszczony został przez nich samych (!) na Facebooku, skąd w wyniku interwencji władz zdjęty został dopiero po paru dniach. W międzyczasie paru osobników o podobnie haniebnych upodobaniach do gwałtu i przemocy zademonstrowało na portalu swoje poparcie dla agresorów, a wielu innych oburzonych sprawą zachęcało czytelników do samosądu wobec przestępców, nie kryjąc ich zidentyfikowanych przez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10785

Wydanie: 10785

Spis treści
Zamów abonament