Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

O co chodzi Hannie Gronkiewicz-Waltz

27 czerwca 2017 | Prawo | Danuta Frey

W stolicy są dwa organy do zajmowania się sprawami reprywatyzacyjnymi – prezydent Warszawy i komisja Patryka Jakiego. Danuta Frey

W poniedziałek, gdy rozpoczynała się pierwsza rozprawa przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji, do Naczelnego Sądu Administracyjnego wpłynął wniosek prezydent Warszawy o rozpoznanie sporu kompetencyjnego.

Formalnym powodem stała się sprawa reprywatyzacji działki przy ul. Twardej 8, którą zajmuje się ratusz, a od której tzw. komisja Jakiego rozpoczęła postępowanie. Podczas konferencji prasowej Hanna Gronkiewicz-Waltz wyjaśniła, że chodzi o rozstrzygnięcie wątpliwości, a do tego momentu komisja weryfikacyjna powinna zawiesić postępowanie w sprawie wspomnianej działki.

Bez konsultacji

– Hanna Gronkiewicz-Waltz nie konsultowała tego wniosku z radnymi, a już na pewno nie z radnymi PiS – mówi Cezary Jurkiewicz, przewodniczący Klubu Radnych PiS w warszawskim ratuszu. –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10785

Wydanie: 10785

Spis treści
Zamów abonament