Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czas służebnej administracji

27 czerwca 2017 | Ekonomia

Prof. dr hab. Marek Szydło Konstytucja biznesu zawiera szereg rozwiązań tworzących stabilne i wiarygodne ramy prawne dla prowadzenia w Polsce działalności gospodarczej i stymulujących przyszłe inwestycje.

Na końcowym etapie znajdują się prace nad konstytucją biznesu, czyli nad pakietem ustaw reformujących ramy prawne dla podejmowania, wykonywania i kończenia działalności gospodarczej w Polsce. W skład konstytucji biznesu – które to określenie jest zresztą formalnie używane w tych ustawach i ma się stać pojęciem prawnym – wchodzą następujące ustawy (obecnie ich projekty):

- Prawo przedsiębiorców;

- o rzeczniku przedsiębiorców;

- o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz o Punkcie Informacji dla Przedsiębiorców;

- o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym;

- o uchyleniu ustawy o zasadach prowadzenia na terytorium Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej działalności gospodarczej w zakresie drobnej wytwórczości przez zagraniczne osoby prawne i fizyczne oraz o zmianie niektórych innych ustaw.

Wymienione ustawy zastąpią obecnie obowiązujące w tym zakresie regulacje prawne, w tym zwłaszcza ustawę z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej.

Potrzeba bezpieczeństwa

Ustawy z pakietu konstytucji biznesu zawierają zespół zasad i reguł prawnych, które z jednej strony normują sposoby postępowania przedsiębiorców w obrocie gospodarczym, w tym ich prawa i obowiązki, zaś z drugiej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10785

Wydanie: 10785

Spis treści
Zamów abonament