Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska kraina dinozaurów

27 czerwca 2017 | Życie Opola i Ziemi Opolskiej | Monika Kuc
Park Nauki i Rozrywki Krasiejów. Ścieżka edukacyjna
źródło: materiały prasowe
Park Nauki i Rozrywki Krasiejów. Ścieżka edukacyjna
Park Rozrywki w Krasiejowie
źródło: materiały prasowe
Park Rozrywki w Krasiejowie
Dinozaury z całego świata
źródło: materiały prasowe
Dinozaury z całego świata

Lubisz przygody, jak z „Jurassic Park" Spielberga? Koniecznie odwiedź Krasiejów pod Opolem!

Na 40-hektarowy Park Nauki i Rozrywki Krasiejów (20 km na wschód od Opola) składają się JuraPark, Park Nauki i Ewolucji oraz Park Rozrywki. To wielka rodzinna atrakcja, gdzie nauka spotyka się z rozrywką. Co roku park, usytuowany w niecce po byłej kopalni odkrywkowej, odwiedza 180–250 tysięcy osób. Park utworzyło w 2010 roku Stowarzyszenie Delta, do którego należy także Bałtowski Kompleks Turystyczny oraz Jurapark Solec.

– Jesteśmy największym parkiem tego typu w Europie – mówi nam Jolanta Labus z działu marketingu Parku Nauki i Rozrywki Krasiejów.

Przygodę w JuraParku w Krasiejowie zaczyna się od 300-metrowego multimedialnego Tunelu Czasu, do którego wjeżdża się kolejką „Kapsuła czasu". W 8 minut poznajemy tu historię Wszechświata, zaczynając od teorii Wielkiego Wybuchu przez powstanie pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego do formowania Ziemi i powstania życia na niej.

Ogromne gady

Warto też zajrzeć do sąsiedniego prehistorycznego oceanarium, gdzie na ekranach zobaczyć można podwodny świat ogromnych gadów, m.in. rybopodobnego Mozazaura Megalodona o długości 20 metrów i płetwojaszczura Plejozaura o długiej szyi.

A z Tunelu Czasu bezpośrednio wychodzimy na 1,5-km ścieżkę edukacyjną, przenoszącą nas do ery mezozoicznej, trwającej od 230 do 65 mln lat. Możemy tu dowiedzieć się, jak rozwijały się dinozaury –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10785

Wydanie: 10785

Spis treści
Zamów abonament