Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy zwalniany urzędnik dostanie odprawę

27 czerwca 2017 | Administracja

W związku z likwidacją urzędu, urzędnikowi służby cywilnej wypowiedziano stosunek pracy. Okazało się bowiem, że jego przeniesienie na podstawie art. 66 ustawy o służbie cywilnej do innego urzędu jest niemożliwe. Czy w związku z tym, że jego stosunek pracy rozwiązywany będzie z przyczyn leżących po stronie pracodawcy, będzie miał on prawo do odprawy pieniężnej z tego tytułu, tak jak inne osoby zwalniane razem z nim, ale zatrudnione na podstawie umów o pracę?

Nie. Ustawa o służbie cywilnej nie przewiduje wypłaty odprawy w takiej sytuacji. Prawo do odprawy pieniężnej, jaką otrzymają zapewne osoby zatrudnione na podstawie umów o pracę i zwalniane z przyczyn niedotyczących pracowników wynika z ustawy z 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (tekst jedn. DzU z 2016 r. poz. 1474)....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10785

Wydanie: 10785

Spis treści
Zamów abonament