Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ekspertyza nie musi być kupiona od jednostki naukowej

23 października 2017 | Podatki | Bartosz Mroczkowski

Podatnicy nabywający usługi doradcze, analizy i opinie od niezależnych ekspertów mogą rozliczyć poniesione wydatki w uldze B+R. Kolejny pozytywny wyrok dotyczący tej kwestii został wydany przez WSA w Gliwicach.

Bartosz Mroczkowski

3 października 2017 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach wydał korzystny wyrok (I SA/Gl 512/17) dla podatników korzystających z ulgi na badania i rozwój (B+R). Sąd orzekł, że podatnicy nabywający usługi doradcze, opinie i ekspertyzy od podmiotów niebędących jednostkami naukowymi mogą rozliczyć tego typu wydatki w uldze B+R.

Kiedy można skorzystać z preferencji

Wyrok został wydany w związku z zaskarżeniem niekorzystnej interpretacji wydanej przez Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach. We wniosku o interpretację spółka wskazała, że prowadzi prace rozwojowe mające na celu optymalizację oraz zmniejszenie czasochłonności produkcji, zużycia materiałów i surowców potrzebnych do produkcji. W związku z prowadzonymi pracami spółka ponosi wydatki na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10885

Wydanie: 10885

Spis treści
Zamów abonament