Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

PGG mierzy węglową dziurę i siłuje się ze związkami

23 października 2017 | Ekonomia
Wydobycie spada więc import rośnie
źródło: Rzeczpospolita
Wydobycie spada więc import rośnie

Największej krajowej spółce węglowej nie uda się zmniejszyć luki w wydobyciu. Natomiast bez zmiany systemu płac nie dokończy ona restrukturyzacji.

– Wyższe ceny węgla już są widoczne w naszych wynikach. Dzięki temu wrzesień zakończyliśmy na bardzo wysokim plusie – mówi „Rzeczpospolitej" Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej. Szczegółowych danych nie chce ujawniać. Rogala przyznaje jednocześnie, że spółce nie uda się w tym roku wydobyć zakładanych w biznesplanie 32 mln ton węgla.

Jeszcze we wrześniu deklarował, że powalczy o wykonanie planu. Tymczasem wśród menedżerów węglowych firm na Śląsku od dawna słychać głosy, że tegoroczna luka w wydobyciu w kopalniach PGG może sięgnąć nawet 5–6 mln ton. To byłaby olbrzymia strata. Zarząd spółki jednak temu zaprzecza. – Na koniec roku wydobycie powinno sięgnąć około 30 mln ton. Odchylenie wobec planu wynika przede wszystkim z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10885

Wydanie: 10885

Spis treści
Zamów abonament