Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Potrzeba formuły zarządzania dla 5, 10, 15

23 października 2017 | Nieruchomości | Olgierd R. Dziekoński

Ekstrawagancja architektoniczna jest kosztowna dla wszystkich, nie tylko dla samego inwestora. Ubogacajmy miasto bez ekstrawagancji, tak abyśmy mogli tworzyć trwałe, piękne miejsca w miasteczkach.

W Polsce jest 685 miast mających mniej niż 20 tysięcy mieszkańców. To niewielkie metropolie, ale te małe miasta świadczą o naszym krajobrazie. A dla mieszkańców są ich światem, swoistym kosmosem. Dla nas, przyjezdnych, są szansą odkrycia bogactwa ich miejsca. Ale te małe miasta mają swoje duże problemy. Staszek Bodys, współzałożyciel Unii Miasteczek Polskich, mówi o potrzebie formuły zarządzania urbanistycznego dla 5, 10, 15, czyli miasteczek od 5 do 15 tysięcy mieszkańców.

Jak zarządzać urbanistyką małego miasta, aby miało piękne miejsca, było przygotowane do inwestowania, żebyśmy mieli ochotę w nim zamieszkać i chcieli je polubić? Może dobrym przykładem jest niemiecki model zarządzania urbanistycznego małym miastem. Taki aby jego nowa architektury nie zubażała...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10885

Wydanie: 10885

Spis treści
Zamów abonament