Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Usługi w zakresie edukacji bez kasy fiskalnej

23 października 2017 | Podatki | Paweł Sancewicz

W przypadku prowadzenia niepublicznej placówki oświatowej i świadczenia usług w tym zakresie na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, podatnik może korzystać ze zwolnienia z ewidencjonowania obrotu na kasie fiskalnej, nawet pomimo równoczesnego wykonywania usług medycznych.

Tak wynika z interpretacji indywidualnej wydanej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 4 września 2017 r. (0111-KDIB3-2.4012. 214.2017.2.MN).

Osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą (dalej: wnioskodawca) wystąpił do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (dalej: Dyrektor KIS) z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej. Wnioskodawca wskazał, że świadczy usługi medyczne oraz prowadzi niepubliczną placówkę kształcenia ustawicznego, wpisaną do rejestru szkół i placówek oświatowych. W ramach swojej działalności z zakresu kształcenia ustawicznego, wnioskodawca organizuje dwuletnią szkołę i kursy medycyny chińskiej. Usługi są świadczone na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, zaś opłaty za szkołę i kursy uczestnicy uiszczają przelewem bankowym lub wpłacają gotówką do kasy. Z ewidencji dokumentującej wpłatę na rachunek bankowy, czy też do kasy jednoznacznie wynika czego dana wpłata dotyczy.

Spółka...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10885

Wydanie: 10885

Spis treści
Zamów abonament