Wynagrodzenie też trzeba pokazać
Restrukturyzacja może wiązać się z koniecznością wypłacenia podmiotom podlegającym restrukturyzacji odszkodowania (nazywanego również rekompensatą lub opłatą restrukturyzacyjną) z tytułu przeniesienia funkcji, aktywów, ryzyk lub praw.
Zgodnie z Wytycznymi OECD, w przypadku otrzymania rekompensaty, podatnik będzie zobowiązany do zaznaczenia pola 27 lub 28 formularza CIT-TP (w zależności od formy rekompensaty). Natomiast, w przypadku wypłacenia rekompensaty, podatnik będzie zobowiązany do zaznaczenia pola 29 lub 30 formularza CIT-TP (w zależności od formy rekompensaty). Rekompensata może mieć formę pieniężną bądź jakąkolwiek inną.
Wytyczne OECD wskazują, że samo przeniesienie funkcji, aktywów lub ryzyk nie oznacza, że podmiot, którego potencjał zysku lub oczekiwane przyszłe zyski w wyniku restrukturyzacji będą zmniejszone, jest uprawniony w każdym przypadku do otrzymania rekompensaty. Przeniesione muszą zostać istotne dla działalności podmiotu wartości, w tym prawa lub aktywa. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Finansów, prawo do rekompensaty (w formie pieniężnej lub niepieniężnej) z tytułu restrukturyzacji działalności przysługuje podmiotowi jeżeli:
- w wyniku restrukturyzacji przeniesione zostaną znaczące składniki (np. wartości niematerialne) lub
- w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta