Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

BankMail odmieni korespondencję

23 października 2017 | Dobra Firma
Michał Olszewski, współtwórca BankMaila, jest także jednym z twórców firmy SkyCash specjalizującej się w płatnościach mobilnych.
źródło: materiały prasowe
Michał Olszewski, współtwórca BankMaila, jest także jednym z twórców firmy SkyCash specjalizującej się w płatnościach mobilnych.

Przesyłanie faktur, wniosków i formalnych dokumentów może stać się proste i wygodne jak nigdy. Wystarczy zalogować się do swojego banku.

maciej rudke

Polski fintech BankMail opracował usługę zdalnego wysyłania i odbierania uwierzytelnionej poczty za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Dokumenty po nowemu

BankMail to elektroniczna skrzynka na mające moc prawną dokumenty, którymi można wymieniać się z innymi osobami, firmami i instytucjami publicznymi. To np. umowy, wnioski do urzędów, formularze, faktury, wypowiedzenia umów i inne istotne dokumenty otrzymywane od osób fizycznych, firm czy urzędów.

– Funkcjonalnie BankMail bardzo przypomina zwykłą skrzynkę poczty elektronicznej, ale system gwarantuje autentyczność i identyfikuje nadawców. Istnieje więc pewność, kto zalogował się do skrzynki oraz daje gwarancję dostarczenia przesyłki. Kolejną funkcją jest możliwość archiwizacji dokumentów, które przechowywane są na serwerach BankMaila w postaci zaszyfrowanej - wyjaśnia Michał Olszewski, prezes i współtwórca BankMaila.

Rolą banków w tym procesie jest potwierdzenie tożsamości osób logujących się. Klient...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10885

Wydanie: 10885

Spis treści
Zamów abonament