Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pasja przekuta w działalność biznesową

23 października 2017 | Nieruchomości | Adam Roguski
Ofka Piechniczek, prezes Śląskich Kamienic.
źródło: materiały prasowe
Ofka Piechniczek, prezes Śląskich Kamienic.

Dziś skupiamy się na centrum Katowic, ale interesują nas także inne miasta regionu - mówi Ofka Piechniczek, prezes Śląskich Kamienic.

Rz: Wasz model biznesowy polega na zakupie kamienic, remoncie w standardzie pod klucz i sprzedaży lokali. Skąd wziął się pomysł na spółkę?

Ofka Piechniczek, prezes spółki Śląskie Kamienice: Z prywatnych doświadczeń jej założycieli. Z sukcesem udało się wyremontować i sprzedać mieszkania w kamienicy w Chorzowie. Potem, już jako spółka, kupiliśmy kamienicę w Katowicach z myślą o jej remoncie i sprzedaży mieszkań. Prace zostały zaplanowane na rok, ale w ciągu zaledwie trzech tygodni znaleźliśmy nabywców na mieszkania, chociaż budynek znajdował się na Załężu, czyli w „trudnej" dzielnicy Katowic. Odnowiliśmy nie tylko mieszkania i klatkę schodową, ale także zaaranżowaliśmy podwórko.

To doświadczenie skłoniło nas do podjęcia decyzji o działalności na szerszą skalę. Dziś skupiamy się na centrum Katowic, ale interesują nas także inne miasta regionu.

Od zawsze pociągało nas piękno kamienic na Górnym Śląsku, które są traktowane nieco po macoszemu, nie są tak znane jak kamienice w Warszawie czy Krakowie. Dlatego na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10885

Wydanie: 10885

Spis treści
Zamów abonament