Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ruszyła trzyletnia kampania

23 października 2017 | Kraj | Michał Kolanko
Grzegorz Schetyna (na zdj. podczas konwencji w Łodzi z prezydent Hanną Zdanowską, Jerzym Buzkiem i Borysem Budką) ma dość ustawiania Platformy w roli „totalnej opozycji” i próbuje ucieczki do przodu.
autor zdjęcia: Grzegorz Michałowski
źródło: PAP
Grzegorz Schetyna (na zdj. podczas konwencji w Łodzi z prezydent Hanną Zdanowską, Jerzym Buzkiem i Borysem Budką) ma dość ustawiania Platformy w roli „totalnej opozycji” i próbuje ucieczki do przodu.

„Totalna propozycja” – to nowe hasło Platformy Obywatelskiej. W weekend rozpoczęło się starcie przed wyborami w 2018 r. I nie tylko

Pierwszy akord kampanii samorządowej, która potrwa do listopada 2018 roku, upłynął pod znakiem pytań o zjednoczenie opozycji i spójność obozu rządzącego. Pokazał też rysujące się kontury całego starcia, w którym PiS będzie przypominało o reprywatyzacji, a Platforma stawia na nowy program samorządowy, który zakłada znaczne zwiększenie kompetencji lokalnych władz.

W sobotę przed południem zarówno Ryszard Petru, jak i Grzegorz Schetyna zaprezentowali swoje pomysły na kampanię samorządową. Petru na lokalnej konwencji wyborczej w Poznaniu, gdzie Nowoczesna wybierała nowe władze regionalne.

Schetyna na dużej, zorganizowanej z rozmachem i w kampanijnym stylu konwencji w Łodzi. 1300 delegatów PO przyjęło m.in. nowy statut partii i obszerny, liczący 76 stron program samorządowy, oparty na decentralizacji kraju. Jego założenia to m.in. likwidacja urzędu wojewody, obowiązkowe budżety obywatelskie,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10885

Wydanie: 10885

Spis treści
Zamów abonament