Zaraza ze stolicy

23 października 2017 | Sport | Stefan Szczepłek
Marco Paixao (z lewej, Lechia) i Lasse Nielsen (Lech). Mecz ich drużyn zakończył się w Gdańsku remisem 3:3.
autor zdjęcia: Adam Warżawa
źródło: PAP
Tabela ekstraklasy

Kibice Pogoni chcieli zemsty na piłkarzach. Rozpędziła ich ochrona, a policja użyła gazu łzawiącego. W sześciu meczach padło aż 28 bramek.

Bramki podnoszą atrakcyjność widowiska, ale okoliczności, w jakich niektóre padają, odbierają zdrowie trenerom, kibicom i świadczą raczej o kiepskich umiejętnościach graczy.

Przykładów dostarczył m.in. mecz w Szczecinie. Pogoń zajmuje ostatnie miejsce, więc gdzie ma szukać punktów, jak nie w spotkaniu z Termalicą na swoim boisku? Jeszcze dobrze mecz się nie zaczął, a goście prowadzili już 1:0. Roman Gergel strzelił z około 25 metrów, Łukasz Załuska odbił piłkę przed siebie, a Łukasz Piątek kopnął ją do bramki. Pięć minut później Termalica powinna prowadzić 2:0, ale po lobie Bartosza Śpiączki piłka przeleciała obok słupka.

Pogoń wyrównała po karnym, osiągnęła przewagę, a drugą połowę zaczęła tak jak Termalica pierwszą. Tym razem bramkarz Jan Mucha odbił przed siebie piłkę po strzale Rafała Murawskiego i z prezentu skorzystał Adam Frączczak.

To, co wydarzyło się w ostatnich dziesięciu minutach, będzie się śniło szczecinianom po nocach. Goście nie tylko odrobili stratę, ale Słowak David Guba zdobył zwycięską bramkę. Jego strzał był piękny, ale Załuska powinien go obronić.