Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Instytucjonalna wsparcie dla firm rodzinnych

29 czerwca 2018 | Biznes i finanse | Magdalena Mila, Agata Pawlak–Jaszczak

POMOC PRAWNA | Przedsiębiorcy, tak jak dotychczas konsumenci, pacjenci, czy obywatele będą mieli swojego rzecznika.

 

Z tradycjami, historią, cieszące się zaufaniem klientów i kontrahentów, obecne na rynku od lat - tak w skrócie można opisać firmy rodzinne funkcjonujące na polskim rynku. Przedsiębiorcy władający takimi biznesami często do wszystkiego musieli dojść sami, opierając się na zdobywanej stopniowo wiedzy i własnym doświadczeniu. Nierzadko borykali się z problemami natury prawnej lub barierami stawianym przez urzędników. Sytuacja ta już wkrótce ulec ma zmianie. Jeszcze w tym roku rozpocznie swoją działalność rzecznik praw małych i średnich przedsiębiorców, który w założeniu ma chronić i wspierać przedsiębiorców, w tym także firmy rodzinne, w kontaktach z organami władzy publicznej.

Strażnik praw mikro, małych i średnich

Choć nazwa ustawy sugeruje, że chodzi wyłącznie o małych i średnich przedsiębiorców, to rzecznik będzie chronił również interesy mikro przedsiębiorców. Stanie zatem na straży praw największej grupy przedsiębiorców działających na polskim rynku. Zgodnie z ustawową definicją grupa mikro, małych i średnich przedsiębiorców obejmuje przedsiębiorców, którzy w co najmniej jednym z dwóch ostatnich lat zatrudniają średniorocznie aż do 250 pracowników oraz osiągają roczny obrót netto do kwoty będącej równowartością w złotych 50 mln...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11089

Wydanie: 11089

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament