Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Emigranci mniej straszni

29 czerwca 2018 | Druga strona | Tomasz Krzyżak

Unijni dyplomaci łamią sobie głowy, jak rozwiązać problem migracji. W przyszłym tygodniu nad tematem pochyli się też Parlament Europejski. Sprawa o tyle ważna, że zagraża jedności UE. Przygotowany przez gabinet szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska projekt dokumentu końcowego z trwającego w Brukseli szczytu podkreśla, że w tej kwestii „wciąż potrzeba pracy, aby znaleźć konsensus oparty na odpowiedzialności i solidarności". Różnice zdań między państwami UE są tak duże, że o porozumienie będzie trudno.

O przyjęcie światowego paktu w sprawie uchodźców, który jest z kolei konsultowany na forum ONZ, prosi też papież Franciszek i zwraca uwagę, że migracje powinny być „bezpieczne, uregulowane i legalne". – Spotykajmy Jezusa w ubogim, odrzuconym uchodźcy. Nie pozwólmy, aby strach przeszkodził nam w przyjęciu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11089

Wydanie: 11089

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament