29 czerwca 2018 | Sport | Piotr Żelazny
Jan Bednarek zdobywa bramkę dla Polski

Polska – Japonia 1:0 po golu Jana Bednarka. Kuriozalny finał meczu.

Piotr Żelazny z Wołgogradu

Kibice neutralni odetchną z ulgą, że nie będą już musieli Polaków oglądać. Skazani są jednak na Japończyków, którzy ostatnie minuty meczu zmienili w farsę.

W równolegle rozgrywanym spotkaniu Kolumbia prowadziła z Senegalem 1:0. Oznaczało to, że Japończycy wychodzą z grupy, i to wychodzą dzięki klasyfikacji fair play (sic!) i mniejszej liczbie kartek.

Stali więc na własnej połowie i podawali sobie piłkę, a zawodnicy Nawałki, którym wynik też pasował, nie przeszkadzali. Te sceny przejdą do historii mistrzostw świata. Szkoda, że tej negatywnej.

Ponad trzy minuty stał przy linii bocznej Kuba Błaszczykowski i czekał na przerwę w grze, by móc wejść i zaliczyć swój 101. mecz w kadrze. Niestety, nie doczekał się.

Akt desperacji

W pewnym momencie w akcie desperacji na murawie położył się Grosicki, symulując kontuzję i licząc, że sędzia zatrzyma grę. Na boisko niemal wbiegł trener Japończyków, by...

Wydanie: 11089