Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zrównanie uprawnień w zakresie udzielania prokury

29 czerwca 2018 | Biznes i finanse | Karolina Durbacz

Jedną ze zmian wprowadzonych przez Konstytucję biznesu jest umożliwienie osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą udzielenia prokury.

 

Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo przedsiębiorców oraz inne ustawy dotyczące działalności gospodarczej weszły w życie 30 kwietnia 2018 roku. Stanowią one część Konstytucji biznesu, pakietu ustaw, których celem jest zreformowanie i uproszczenie przepisów dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej.

Dotychczasowe rozwiązanie

Przed 30 kwietnia 2018 roku prokury mógł udzielić wyłącznie przedsiębiorca podlegający obowiązkowi wpisu do rejestru przedsiębiorców. Wobec niejednoznacznego brzmienia przepisu w doktrynie powstał spór co do możliwości udzielenia prokury przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną, podlegającego wpisowi do CEIDG. Niektórzy przedstawiciele doktryny odmawiali takim przedsiębiorcom prawa ustanowienia prokury, ograniczając tę możliwość wyłącznie do przedsiębiorców wpisanych do rejestru przedsiębiorców KRS. Argumentowali oni, że pod pojęciem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11089

Wydanie: 11089

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament