Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Liczą się sprawdzone rozwiązania, efekt skali i wsparcie organizatora systemu

29 czerwca 2018 | Franczyza
źródło: portal Franchising.pl

W 2017 r. przybyło ponad 4,3 tys. sklepów i punktów usługowych na licencji. To rekord. Obecnie działa ponad 1200 marek franczyzowych, którymi są zainteresowani franczyzobiorcy - wynika z najnowszych danych firmy doradczej PROFIT system i portalu Franchising.pl.

W 2015 r. przybyło 2568 punktów franczyzowych, rok później - 2943. W 2017 r. padł rekord. Liczba franczyzowych sklepów i punktów usługowych wzrosła o 4356 do 75 865.

Rok 2017 był bardzo udany dla sieci Żabka, która powiększyła się o ponad 1100 punktów. Szybki rozwój był widoczny również w innych sieciach spożywczych.

- Choć mamy do czynienia z rynkiem pracownika, wiele osób wybiera pracę we własnej firmie - mówi Michał Wiśniewski, dyrektor działu doradztwa we franczyzie PROFIT system. - Na franczyzę decydują się również doświadczeni przedsiębiorcy, którzy chcą rozwinąć swoje biznesy. Jedni i drudzy wybierają ten rodzaj działalności ze względu na bezpieczeństwo sprawdzonych rozwiązań, efekt skali i wsparcie organizatora systemu.

Pojawili się nowi gracze

W 2017 r....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11089

Wydanie: 11089

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament