Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przekonywanie ważne jak paragraf

29 czerwca 2018 | Prawo | Paweł Rochowicz
Uczestnicy debaty. Od lewej:  dr Leszek Mellibruda, Dariusz Szczepaniuk, Maciej Bobrowicz, prowadzący debatę Tomasz Pietryga (zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”),  Zbigniew Tur i prof. Ryszard Sowiński.
autor zdjęcia: Milena Marciniak
źródło: Fotorzepa
Uczestnicy debaty. Od lewej: dr Leszek Mellibruda, Dariusz Szczepaniuk, Maciej Bobrowicz, prowadzący debatę Tomasz Pietryga (zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”), Zbigniew Tur i prof. Ryszard Sowiński.

Samorząd radcowski wprowadza do programu aplikacji szkolenia z marketingu, negocjacji i technik komunikacji.

Sama wiedza prawnicza już nie wystarczy do osiągnięcia sukcesu na rynku. Dlatego Krajowa Rada Radców Prawnych zdecydowała o rozbudowaniu programu aplikacji o tzw. umiejętności miękkie, związane z prowadzeniem kancelarii prawnej i marketingiem. W redakcji „Rzeczpospolitej" odbyła się debata omawiająca znaczenie tych umiejętności dla prawnika.

Maciej Bobrowicz, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych

Jesteśmy pierwszym samorządem prawników, który tak bardzo docenił nie tylko wiedzę czysto prawniczą, ale też umiejętności miękkie czy zarządcze, takie jak nawiązywanie relacji, umiejętność komunikowania się, negocjowania czy przekonywania. Przewagę na rynku usług prawniczych można osiągnąć dziś właśnie dzięki nim. Przecież w sądzie trzeba do swoich racji przekonać sędziego, a w negocjacjach biznesowych drugą stronę. Jest to tak ważne, że chcemy szkolenia z tych umiejętności zaproponować także radcom prawnym.

Zbigniew Tur, wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych

Zmiany w regulaminie i programie aplikacji są rezultatem wielomiesięcznych konsultacji z aplikantami, OIRP i dziekanami rad. To setki stron ankiet i opinii. Postanowiliśmy zapytać o zdanie tych, którzy aplikację prowadzą, i tych, do których aplikacja jest kierowana – aplikantów.

Program nowej aplikacji polega na tym, aby zajęcia z umiejętności...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11089

Wydanie: 11089

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament