Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bomby i noże odchodzą do lamusa

29 czerwca 2018 | Transport i biznes

Bezpieczeństwo | To nie nóż czy bomba są obecnie głównym zagrożeniem w lotnictwie, lecz smartfon i laptop - twierdzą eksperci. Lotniska szukają środków obrony przed cyberterroryzmem.

 

Bezpieczeństwo na lotniskach jest obecnie w dobie terroryzmu priorytetem. Na zapewnienie pasażerom bezpiecznego dotarcia do celu podróży wydawane są coraz większe środki. Stale rośnie rola informatyków.

Jak przekonują uczestnicy konferencji na temat bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym, cyberzagrożenia dla systemu lotnictwa cywilnego to realny i poważny problem. Atak cyfrowy może poważnie zakłócić organizację usług w lotnictwie cywilnym, a także stać się przyczyną katastrof. Dotyczy to w równym stopniu linii lotniczych, lotnisk, jak i podmiotów zarządzających ruchem lotniczym.

- W czasach, gdy zwiększa się ilość ataków na sieci i systemy informatyczne, bardzo ważne jest zapewnienie maksymalnej ochrony przed nimi w transporcie lotniczym - mówi Piotr Samson, prezes Urzędu Lotnictwa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11089

Wydanie: 11089

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament