Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tego lata latanie wyjątkowo tanie

29 czerwca 2018 | Ekonomia
Konkurencja sprawia, że ceny nie rosną
źródło: Rzeczpospolita
Konkurencja sprawia, że ceny nie rosną

transport | Linie lotnicze wydają więcej na paliwo, drożeje też dolar. 
Ale przewoźnicy nie mogą podnosić cen biletów, bo nie pozwala na to ostra konkurencja. W tym roku na wakacje, i te dalsze, i te bliższe, polecimy niedrogo. Danuta Walewska

Tak tanio latem nie było od dawna. Linie lotnicze wydają więcej na paliwo, rosną im koszty, ale konkurencja nie pozwala na podwyższenie cen. Wprawdzie prezes Qatar Airways, Akbar al-Baker jeszcze na początku czerwca zapowiadał wprowadzenie tego lata opłat paliwowych, ale nie znalazł wsparcia w branży. Więc sam co dwa tygodnie ogłasza letnie promocje.

Z Warszawy szczególnie interesująca jest oferta Qataru na podróże do Azji, w sytuacji gdy Ryanair w promocji obciął ceny o 10 proc., a Wizz Air przywraca bezpłatny mały bagaż podręczny, za który trzeba było płacił od ubiegłego lata.

Wysyp ofert, specjalne taryfy

Podróże na inne kontynenty z ceną ok. 2 tys. złotych? Nie ma z tym problemu. Przewoźnicy prześcigają się w ofertach. Tanio po Europie? Ekspansja niskokosztowych linii lotniczych w Europie spowodowała spadek cen, także wśród przewoźników...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11089

Wydanie: 11089

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament