Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zrealizujemy ambitne plany

05 września 2018 | Nowoczesna broń | Marcin Piasecki
źródło: materiały prasowe

Rozmowa | Płk Michał Marciniak, pełnomocnik ministra obrony narodowej ds. pozyskania i wdrożenia do Sił Zbrojnych RP systemu Wisła.

 

Rz: W którym miejscu jesteśmy, jeśli chodzi o realizację pierwszej fazy programu Wisła?

Michał Marciniak: Podpisanie przez ministra Mariusza Błaszczaka w marcu tego roku umowy na elementy pierwszej fazy programu Wisła było przełomem, jeśli chodzi o polską obronę przeciwlotniczą i przeciwrakietową. Nasz kraj stanie się drugim państwem na świecie, po Stanach Zjednoczonych, z najnowocześniejszymi zestawami Patriot z systemem IBCS. Jak informowaliśmy zaraz po podpisaniu umowy, planujemy jeszcze w tym roku zawrzeć kolejne. Gotowe do podpisu są umowy z rządem USA na szkolenie personelu, zarówno w Polsce, jak i w USA. Do końca roku zamierzamy także podpisać umowy na dostawę terminali MIDS i elementów kryptograficznych. Chciałbym również podkreślić, że jeszcze w tym roku planujemy podpisać umowę z firmą Jelcz na dostawę pojazdów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11146

Wydanie: 11146

Spis treści
Zamów abonament