Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Chiny i Indie: Dwa kraje, w których czeka 2,5 mld klientów

05 września 2018 | Raporty RP | Aleksandra Ptak
≥Tłumy konsumentów czekają na nasze towary
źródło: materiały prasowe
≥Tłumy konsumentów czekają na nasze towary

PIERWSZE KROKI | Jak wejść na największe rynki świata

 

Czy warto zainteresować się rynkiem, na którym łącznie żyje ponad 2,5 mld ludzi? Zapewne. A jednak polski eksport do Indii i Chin wciąż kuleje, mimo że na te dwa kraje jako niezmiernie perspektywiczne dla polskiego eksportu wskazują wszystkie możliwe analizy.

Gdzie szukać szans

Zacznijmy więc od branż, które według analiz niosą z sobą szanse na sukces. Według analiz BZ WBK, udostępnionych „Rzeczpospolitej", Chinami powinni zainteresować się eksporterzy z branży motoryzacyjnej, meblarskiej, chemii gospodarczej i kosmetyków, a także – producenci mięsa, produktów mleczarskich, piekarze i cukiernicy. Indie z kolei mogą okazać się – zdaniem analityków banku – ziemią obiecaną dla polskich mebli, kosmetyków i chemii gospodarczej, a także produktów piekarniczo-cukierniczych.

Ekspert Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) w rozmowie z „Rzeczpospolitą" wskazał, że na rynku chińskim warto plasować towary związane z dzisiejszymi priorytetami mieszkańców tego kraju. A są to jego zdaniem m.in. artykuły dla dzieci, związane z pielęgnacją, karmieniem, dbaniem o zdrowie i edukację. – Chińczycy cenią europejską jakość. Wszystkie rzeczy związane z zachowaniem zdrowia i ekologią powinny się dobrze sprzedawać. Chińczycy wiedzą, że dokonali swojego skoku gospodarczego nieco na kredyt środowiska naturalnego i teraz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11146

Wydanie: 11146

Spis treści
Zamów abonament