Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Macierewicza gra z prokuraturą

05 września 2018 | Rzecz o polityce | Marek Kozubal

Smoleńsk - walka o prawdę

Antoni Macierewicz już ogłosił, że samolot prezydencki eksplodował nad Smoleńskiem. Teraz próbuje to udowodnić, dlatego działania polskiej prokuratury w Rosji są mu nie w smak.

Były minister obrony od dawna narzuca ton narracji PiS w sprawie przyczyn tragedii smoleńskiej. Atakuje nie tylko zwolenników ustaleń komisji Jerzego Millera, ale też nadzorowaną przez Zbigniewa Ziobrę prokuraturę, która stara się wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia. Teraz w Rosji.

Macierewicz od kilku lat mnoży spiskowe teorie przyczyn tragedii smoleńskiej. I ma stałe grono zwolenników skupionych m.in. wokół środowiska „Gazety Polskiej". O tym, że były szef MON ciągle pozostaje w grze (chociaż niektórzy publicyści wieszczyli koniec jego kariery np. po zmianie siedziby podkomisji), niech świadczy fakt przymierzania go do wysokich stanowisk państwowych (onet.pl napisał, że jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11146

Wydanie: 11146

Spis treści
Zamów abonament