Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Skarbówka nie zgodzi się na unikanie podatku

05 września 2018 | Prawo | Przemysław Wojtasik

Projekt | Fiskus zakwestionuje rozliczenie firmy nawet wtedy, gdy ma korzystną interpretację. Wystarczy, że zauważy podatkową optymalizację.

Coraz trudniej będzie uzyskać indywidualną interpretację. A ci, którzy dostali w przeszłości korzystną, nie będą wiedzieć, czy nadal obowiązuje. Tak wynika z projektu nowelizacji ordynacji podatkowej przygotowanego przez Ministerstwo Finansów, która ma wejść w życie 1 stycznia 2019 r.

Znajduje się w niej cały pakiet propozycji mających na celu walkę z podatkową optymalizacją. Między innymi zmiany zasad wydawania interpretacji. Skarbówka będzie mogła odmówić odpowiedzi na pytania podatnika, jeśli podejrzewa, że chce uniknąć podatku. Robi to wprawdzie już teraz, ale nie ma na to wyraźnego przepisu.

Uchylanie i wygaszanie

Fiskus będzie mógł też przy ocenie sprawy łączyć zdarzenia z kilku wniosków (często bowiem schematy optymalizacyjne są...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11146

Wydanie: 11146

Spis treści
Zamów abonament