Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pomoc z wykorzystaniem różnych instrumentów

05 września 2018 | Raporty RP | Regina Skibińska
źródło: Rzeczpospolita

FINANSE | Ryzyko trafienia na nieuczciwego partnera jest szczególnie duże w przypadku ekspansji na egzotyczne rynki

 

Zarówno ubezpieczyciele, jak i banki mają oferty dla eksporterów. Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych to instytucje programowo wspierające ekspansję polskich firm za granicą. Inne firmy udzielają go wyłącznie na zasadach rynkowych. Oprócz kredytów są to m.in. gwarancje, faktoring czy raporty handlowe.

Polscy przedsiębiorcy coraz odważniej pojawiają się na rynkach zagranicznych. Mimo że są konkurencyjni zarówno pod względem ceny, jak i jakości oferowanych produktów, to niejednokrotnie napotykają barierę związaną z niepewną sytuacją na rynkach zagranicznych, brakiem stabilności politycznej czy brakiem możliwości weryfikacji partnera. Firmy najczęściej nie są w stanie same przewidzieć i zminimalizować wszystkich ryzyk związanych z ekspansją. W takiej sytuacji lepiej poszukać doświadczonego partnera, wyspecjalizowanego w pomocy eksporterom, który kompleksowo pomoże odnaleźć się na nowych rynkach.

Z najpoważniejszymi wyzwaniami eksporterzy stykają się przede wszystkim na rozwijających się rynkach Europy Wschodniej, Afryki, Ameryki Południowej czy Azji. – Dla naszego rodzimego biznesu jest to jednak atrakcyjny kierunek. Zgodnie z przewidywaniami analityków dynamiczny rozwój ekonomiczny państw azjatyckich i afrykańskich przełoży się w najbliższej przyszłości na wzrost znaczenia tych regionów na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11146

Wydanie: 11146

Spis treści
Zamów abonament