Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ewidencja księgowa podmiotów działających w specjalnej strefie ekonomicznej

05 września 2018 | Rachunkowość | Anna Jaroszewicz

Podatnik posiadający więcej niż jedno zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie SSE może prowadzić jedną ewidencję rachunkową, umożliwiającą ustalenie wysokości dochodu (straty) z działalności zwolnionej od podatku.

 

Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 20 czerwca 2018 r. (0111-KDIB1-3.4010.248.2018.1.IZ).

Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w zakresie produkcji oraz sprzedaży sprzętu AGD na terenie specjalnej strefy ekonomicznej (SSE) na podstawie trzech zezwoleń. Poza działalnością zwolnioną z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, spółka osiąga również dochody podlegające opodatkowaniu na zasadach ogólnych. Spółka zwróciła się do organu podatkowego z pytaniem, czy dla celów określenia wysokości dochodu (straty) z tytułu prowadzenia działalności na terenie SSE na podstawie posiadanych zezwoleń, będzie uprawniona do prowadzenia jednej, łącznej ewidencji dla działalności podlegającej zwolnieniu od CIT.

W ocenie spółki jest ona zobowiązana do prowadzenia odrębnej ewidencji rachunkowej,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11146

Wydanie: 11146

Spis treści
Zamów abonament