Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Superradary, kraby, pioruny i gromy

05 września 2018 | Nowoczesna broń | Zbigniew Rata
≥Armatohaubica Krab.  Potężne, dalekosiężne  działo 155 mm produkowane przez podkarpacką HSW wchodzi do służby.
źródło: Materiały prasowe
≥Armatohaubica Krab. Potężne, dalekosiężne działo 155 mm produkowane przez podkarpacką HSW wchodzi do służby.
≥Samobieżny moździerz Rak z unikalnymi rozwiązaniami systemu kierowania ogniem i automatem ładowania,  powinien zrobić karierę eksportową.
źródło: materiały prasowe
≥Samobieżny moździerz Rak z unikalnymi rozwiązaniami systemu kierowania ogniem i automatem ładowania, powinien zrobić karierę eksportową.

Uzbrojenie | Wykrywające niewidzialnych powietrznych intruzów radary, cyfrowa łączność, transportery Rosomak, wyrafinowany sprzęt optoelektroniczny, broń artyleryjska ze Stalowej Woli i przeciwlotnicze zestawy rakietowe Grom/Piorun z Meska to dziś hity zbrojeniówki

 

Sukcesem okazał się zaprojektowany przez specjalistów PGZ niszczyciel min Kormoran II. Nawet niedawni sceptycy wróżą też karierę modułowym karabinom grot z radomskiego „Łucznika" - ich seryjna produkcja przyspiesza i trafia już do żołnierzy jednostek operacyjnych i  Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Jeśli wystarczy nam determinacji i odporności, by oprzeć się bezpardonowemu lobbingowi potężnych zagranicznych koncernów, które już dawno wzięły na cel  zamówienia wojskowe polskiej armii, będziemy wstanie być samowystarczalni w dziedzinie radiolokacji  - twierdzi  analityk militarny Maksymilian Dura z Defence24.

Radary - narodowa specjalność

Najnowszy mobilny radar przeciwlotniczy Bystra, z PIT-Radwar -  warszawskiego  centrum elektronicznego Polskiej Grupy Zbrojeniowej - odporny na zakłócenia, z komputerową,  cyfrową obróbką sygnałów - to produkt, którego nie powstydziłby się żaden z czołówki największych producentów sprzętu radiolokacyjnego na świecie.

Wojskowa radiolokacja była przez dekady naszą narodową specjalnością. Moglibyśmy odzyskać pozycję, potrzebna jest tylko determinacja i wsparcie - mówi Michał Likowski szef pisma Raport WTO. W Afganistanie swoje zalety, potwierdziła np. stacja rozpoznania artyleryjskiego Liwiec, która...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11146

Wydanie: 11146

Spis treści
Zamów abonament