Tam buduje się najwięcej mieszkań
Dużą rolę w kreowaniu zagłębi mieszkaniowych odgrywają samorządy, które inwestując w rozwój poszczególnych dzielnic czy części miast.
Najpierw było Miasteczko Wilanów. To gigantyczne warszawskie osiedle, a w zasadzie minidzielnicę, budowało od zera wielu deweloperów. Niemal każdy chciał tam być.
Dziś w Warszawie, jak mówi Marcin Uryga, analityk firmy Emmerson Realty, oferta mieszkań deweloperskich jest najbogatsza na Białołęce i Mokotowie. Firmy budujące osiedla bardzo lubią też Wolę, m.in. rejon ul. Jana Kazimierza, przy której zameldowało się wiele spółek. Powstają tam i mieszkania popularne, i lokale z wyższej półki, są też miniapartamenty adresowane do inwestorów liczących na zyski z najmu.
– W Krakowie popularna wśród deweloperów jest południowa część miasta, dawna dzielnica Podgórze – wskazuje Marcin Uryga. – We Wrocławiu – Krzyki. W Poznaniu firmy chętnie budują na Starym Mieście, w Łodzi – na Polesiu, w Gdańsku zaś – w południowej części miasta obejmującej dzielnice Chełm, Jasień, Ujeścisko-Łostowice. Zagłębia mieszkaniowe tworzą zarówno duże, wieloetapowe osiedla, jak i mniejsze inwestycje. Ze względu na skalę bardziej widoczne są...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta