Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wydatki muszą być dobrze przemyślane

19 października 2018 | CSR Społeczna
źródło: materiały prasowe

rozmowa | Joanna Szymonek, Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu.

Czy innowacyjne podejście do biznesu zakłada dziś podejmowanie działań na rzecz CSR, czy wciąż jest to przez polskich przedsiębiorców niedoceniany obszar?

Joanna Szymonek: Idea CSR jest nie tyle niedoceniana, ile nie do końca zrozumiana. Nie odkryliśmy CSR. Od zawsze na rynku funkcjonowały firmy, np. rodzinne, które działały według pewnych zasad i wartości. Wrośnięte w swoje otoczenie, niekoniecznie wiedząc, że działają zgodnie z zasadami CSR, starają się po prostu prowadzić swój biznes, mówiąc potocznie, w przyzwoity sposób. Joseph Schumpeter, wprowadzając pojęcie innowacji, miał na myśli tworzenie radykalnych zmian, dotyczących przemian ideowych, technologicznych, produktowych, rynkowych, procesowych. Innowacyjne podejście do biznesu nie musi z automatu oznaczać podejścia odpowiedzialnego, to w moim odczuciu daleko idące uproszczenie. Jeśli firma bierze odpowiedzialność za wpływ, jaki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11184

Wydanie: 11184

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament