Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pomysł z OC na e-rowery trafił do zamrażarki

19 października 2018 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

ubezpieczenia | W tej kadencji Parlamentu Europejskiego nie uda się tej dyrektywy uchwalić – wynika z informacji „Rzeczpospolitej". Także Polska ma do niej uwagi. piotr mazurkiewicz

 

Komisja Europejska w maju zaproponowała, aby e-rowery i inne pojazdy z dodatkowym napędem zrównać z innymi zmotoryzowanymi i nałożyć na nie obowiązek wykupienia OC oraz wymóg posiadania uprawnień do ich prowadzenia – rodzaju karty rowerowej.

Propozycja wzbudziła od razu ogromne emocje. Bruksela argumentowała, że bardzo szybko rośnie liczba pojazdów z silnikami, co powoduje też więcej wypadków i co za tym idzie strat materialnych.

Coraz więcej elektryków

Jednak Komisja Europejska dość szybko straciła do propozycji zapał. Jak ustaliła „Rzeczpospolita", dotąd odbyło się tylko jedno spotkanie techniczne w tej sprawie, do tego dyskusja była bardzo ogólna i chodziło raczej tylko o wymianę poglądów.

Choć rozwiązanie z OC ma wielu zwolenników, wygląda na to, że projekt nie ma na razie szans, co potwierdza sama Komisja.

– Państwa członkowskie nie przekazały jeszcze swoich stanowisk, a obecna prezydencja nie nadała temu dokumentowi wysokiego priorytetu, dlatego bardzo mało prawdopodobne jest porozumienie w sprawie tekstu przed wyborami – wyjaśnia nam brukselskie biuro prasowe Komisji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11184

Wydanie: 11184

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament