Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pomagają innym, pomagają sobie

19 października 2018 | CSR Społeczna
źródło: AdobeStock

w praktyce | Szpitale, hospicja, domy samotnych matek, szkoły, 
przedszkola, placówki opiekuńczo-wychowawcze, świetlice, 
stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe 
czy różne ośrodki pomocy wspierają firmy w ramach 
społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw.

Jesteśmy obecni w ponad tysiącu miejscowościach w całej Polsce, dlatego jednym z filarów naszej odpowiedzialności społecznej jest wspieranie lokalnych społeczności. Angażujemy się w wiele akcji pomocowych, które są prowadzone przez cały rok – tłumaczy Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w Jeronimo Martins Polska S.A.

Pomoc najmłodszym

Bank Credit Agricole postanowił pomóc dolnośląskim domom dziecka poprzez sfinansowanie letniego wypoczynku dzieci oraz zakup wyprawek szkolnych. Aby zaangażować pracowników w akcję pomocy, zorganizowano bieg survivalowy. Uczestniczyli w nim członkowie wyższej kadry menedżerskiej banku, którzy najrzadziej włączają się w akcje charytatywne, co często wynika z braku czasu. Kwota darowizny na rzecz domu dziecka zależała od liczby pracowników, którzy wezmą udział w biegu. Łącznie udało się zebrać 30 tys. zł, które przekazane zostały Wrocławskiemu Centrum Opieki i Wychowania.

– To obecnie największa placówka opiekuńczo-wychowawcza w stolicy Dolnego Śląska, opiekująca się ponad 200 dziećmi. Środki przeznaczone zostały na letni wypoczynek wychowanków placówki w Polsce i za granicą – mówią przedstawiciele banku. Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy banku Credit Agricole, tłumaczy, że wrocławski dom dziecka wybrano ze względu na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11184

Wydanie: 11184

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament