Śledztwa i sankcje
Nie możemy w dalszym ciągu dawać się narażać na zagrożenia. Musimy pokazywać, że ci, którzy chcieliby nas skrzywdzić, zapłacą wysoką cenę – pisze brytyjski minister ds. Europy i Ameryk Alan Duncan
Bezpieczeństwo globalne jest zagrożone. Międzynarodowy system zasad, który od zakończenia II wojny światowej zapewniał naszym społeczeństwom bezpieczeństwo i dobrobyt, atakowany jest przez państwa nieprzestrzegające prawa międzynarodowego. Zagrożenie to nie jest abstrakcyjne ani wyolbrzymiane. To dzieje się tu i teraz.
Broń chemiczna to broń barbarzyńska i nielegalna. Wielka Brytania była jednym z głównych państw w obszarze globalnych działań, by położyć jej kres, uwieńczonych konwencją o zakazie broni chemicznej podpisaną przez prawie wszystkie (poza czterema) państwa członkowskie ONZ. W ostatnich latach jednak coraz częściej gwałcono tabu, jakim jest stosowanie broni chemicznej. Świat w przerażeniu obserwował powtarzające się przypadki jej użycia w Syrii, Iraku, Malezji, a ostatnio w jednym ze spokojnych miast w Wielkiej Brytanii.
Represyjne reżimy dążą...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta