Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wirus nie od razu wystraszył chorych

22 maja 2020 | Prawo co dnia | Karolina Kowalska
źródło: Rzeczpospolita

Na początku epidemii wizyt u lekarzy nie było tak mało jak się spodziewno. Jednak w kolejnych miesiącach może być gorzej.

Narodowy Fundusz Zdrowia podał liczbę wizyt u specjalistów w pierwszym miesiącu kwarantanny społecznej spowodowanej koronawirusem. Choć zarówno urzędnicy, jak i niezależni eksperci spodziewali się, że liczba wizyt spadnie nawet o 80 proc., w większości specjalizacji wykonano 70 proc. średniej za styczeń i luty.

Przepadła co czwarta wizyta u kardiologa

Tylko o 26 proc. spadła w marcu liczba wizyt w poradniach kardiologicznych, mających kontrakt z NFZ. Niewielki spadek zanotowały równie oblegane poradnie diabetologiczne (13 proc.) czy ginekologiczno-położnicze (26 proc.). Jedynie o 20 proc. spadła liczba wizyt u endokrynologów, jednych z najmniej dostępnych specjalistów w Polsce. Również ortopedzi, do których kolejki dorównywały niegdyś tym do endokrynologów, zrealizowali w poradniach o 33 proc. świadczeń mniej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11665

Wydanie: 11665

Spis treści

Reklama

Biznes

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament