Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dzieci wciąż bez kontaktów z rodzicami

22 maja 2020 | Prawo co dnia | Anna Krzyżanowska

Mimo apeli rzecznika praw dziecka i stanowiska resortu sprawiedliwości problem alienacji rodzicielskiej w czasie pandemii nie zniknął.

„Apeluję do rodziców, którzy rozstali się i teraz osobno sprawują opiekę nad dziećmi, by w tym wyjątkowo trudnym czasie okazali sobie wyrozumiałość i nie przysparzali dzieciom dodatkowych cierpień. Niestety, w ostatnich tygodniach otrzymuję zgłoszenia w sprawie ograniczania kontaktów z dzieckiem przez rodzica drugiemu rodzicowi pod pretekstem zagrożenia koronawirusem. Jest to naruszenie prawa" – napisał 1 kwietnia na swoim portalu Mikołaj Pawlak, RPD.

Tego samego dnia alarmowaliśmy w „Rz" o narastających w czasie pandemii problemach z egzekwowaniem kontaktów z dziećmi z rozbitych rodzin. Kilka dni później resort sprawiedliwości wydał oświadczenie, w którym jasno podkreślił, że Covid-19 nie stanowi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11665

Wydanie: 11665

Spis treści

Reklama

Biznes

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament