Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bulwary ciekawe cały rok

22 maja 2020 | Modernizacja roku
źródło: materiały prasowe

Będzin. W obecnej edycji 
o statuetkę walczy wielokrotny uczestnik konkursu 
– Będzin (woj. śląskie). 
Tym razem miasto zagospodarowało bulwary nad brzegiem Czarnej Przemszy stanowiące przestrzeń integrującą lokalną społeczną.

 

Powstało miejsce do organizowania rozmaitych imprez, jak wystawy plenerowe, festyny, jarmarki, oraz z przeznaczeniem na spotkania, pikniki, występy estradowe itp. Miasto zakłada, że bulwary w obecnym kształcie będą eksploatowane całorocznie, w zależności od warunków atmosferycznych. Zagospodarowanie terenu polegało na wykorzystaniu naturalnych walorów krajobrazowych miejsca, w tym przy wykorzystaniu dwudzielnego koryta rzeki oraz terenu biologicznie czynnego na lewym brzegu Czarnej Przemszy.

Na bulwary w obecnej formie składa się forum miejskie w lokalizacji istniejącego placu integracyjnego z miejscami dla kontenerowych kiosków gastronomicznych oraz przestrzeni do biesiadowania. Jest także strefa rekreacji z miejscem na siłownię terenową i plac zabaw dla dzieci oraz zatoka teatralna ze sceną i widownią plenerową na skarpie rzeki wraz z pływającym pomostem. Wyremontowano również kładkę dla pieszych przy projektowanej zatoce teatralnej. Mamy tu też przystań wodną z pomostem pływającym oraz przestrzenią przeznaczoną na wypożyczalnię sprzętu wodnego. W miejscu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11665

Wydanie: 11665

Spis treści

Reklama

Biznes

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament