Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tarcza tarczy nierówna. Skąd największa pomoc

22 maja 2020 | Ekonomia i rynek | Piotr Skwirowski
źródło: Rzeczpospolita

Rząd obiecał wsparcie gospodarki łączną kwotą 312 mld zł. Na razie wydał 45 mld zł. – Proces wydatkowania pieniędzy jest powolny – oceniają przedsiębiorcy.

 

Z tarcz pomocowych do firm dotarło już blisko 45 mld zł. W ramach różnych instrumentów kilku tarcz antykryzysowych do firm trafiło 11,3 mld zł, a z tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju – 32,7 mld zł. Pieniądze trafiają tu do mikro, małych i średnich firm.

– Najtrudniejszy moment mamy za sobą. Dołek aktywności gospodarczej miał miejsce w drugiej połowie kwietnia. Miejmy jednak świadomość, że mówimy o światowej recesji, która wpływa też na polski eksport, na przykład w branży samochodowej, co widać po danych o spadku produkcji. Przed nami jeszcze wiele trudnych miesięcy, ale z ostrożnym optymizmem można powiedzieć, że powinniśmy bezpiecznie przejść przez ten kryzys bez dużej liczby bankructw firm i dużego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11665

Wydanie: 11665

Spis treści

Reklama

Biznes

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament