Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Centrum Akceptacji

22 maja 2020 | Modernizacja roku
źródło: materiały prasowe

PATEREK. Budynek Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku jest wzorcowym przykładem modernizacji i rewitalizacji. Unowocześniony, trwale ulepszony i przywrócony do życia został obiekt byłej szkoły w Paterku pozyskany przez powiat nakielski od gminy Nakło nad Notecią po kilku latach od wyprowadzenia z niego uczniów.

 

Budynek został uratowany. Po dokonaniu szerokiego zakresu prac budowlanych – zewnętrznych(nowy dach, zlikwidowanie „przystawek" typu klatka schodowa i zastępcza sala gimnastyczna, psujących proporcje, kapitalne, artystyczne wkomponowanie w istniejącą strukturę nowej części budynku, uporządkowanie otoczenia wraz z nowym ogrodzeniem oraz nowoczesnym oświetleniem i podświetleniem, adekwatna architektura wiaty-grzybka) oraz wewnętrznych (wymiana łatwopalnych stropów i ścian, zupełnie nowy układ pomieszczeń, zaadaptowanie piwnic do nowych funkcji, właściwe instalacje, klimatyzacja, przepięknie oszklona południowa ściana nowej części budynku ze wspaniałym widokiem na Dolinę Noteci i Nakło, winda i „złamane" bariery architektoniczne) – ten powiatowy ośrodek aktywności społecznej wzbudza niezwykłe zainteresowanie, ale też niedowierzanie i zachwyt.

– Prace według projektu firmy biuroprojektow.pl Izabela Felcyn...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11665

Wydanie: 11665

Spis treści

Reklama

Biznes

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament