Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie korzystamy z tarczy antykryzysowej

22 maja 2020 | Ekonomia i rynek
źródło: materiały prasowe

Wzrosły wyzwania dla naszej działalności, ale Grupa Apator na razie ma zamówienia. Na rynku są sektory bardziej od nas potrzebujące wsparcia – mówi Mirosław Klepacki, prezes Grupy Apator. Materiał powstał we współpracy z Grupą Apator

 

Pandemia gwałtownie zmieniła otoczenie biznesowe. Jak Apator radzi sobie w obecnych czasach?

Mówiąc najkrócej: dobrze. Ale stoi za tym większy wysiłek, gdyż skomplikowały się chociażby łańcuchy dostaw. Dużo elektroniki niestety kupujemy w Chinach, podobnie jak cały świat. W efekcie wzrosły dziś koszty dostaw i więcej pracy trzeba włożyć w to, aby komponenty docierały. Jeśli chodzi o sytuację w firmie, to przygotowaliśmy kryzysowy scenariusz pracy. Stworzyliśmy regulaminy, podzieliliśmy ludzi na zespoły, kupiliśmy dla nich środki ochronne.

W trudnych okresach państwa na całym świecie szczególnie wspierają krajowych producentów. Mieliśmy choćby hasło Buy American. Czy dziś pora na podkreślanie hasła „kupuj polskie"?

Jak najbardziej! Od dawna mówię o patriotyzmie gospodarczym. Oczywiście jesteśmy w Unii Europejskiej, musimy pamiętać o naszych zobowiązaniach. Natomiast są pewne obszary, jak chociażby energetyka, z dominującym udziałem spółek Skarbu Państwa, gdzie możemy działać na rzecz krajowych firm. Tak się dzieje choćby w Niemczech czy Francji, gdzie rządy i energetycy bronią swoich producentów, tworzą różne bariery wejścia na rynek i zabezpieczają swoje interesy. Można dbać o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11665

Wydanie: 11665

Spis treści

Reklama

Biznes

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament