Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Leśniczówka była tu od początku

22 maja 2020 | Modernizacja roku
źródło: materiały prasowe

SŁAWNO. Kolejna stara, zabytkowa leśniczówka odzyskała dawny blask. W gminie Postomino, pół kilometra od miejscowości Chudaczewko, na niewielkiej leśnej polanie w najwyższym punkcie okolicy w latach 1936–1938 wybudowano leśniczówkę. Teraz wygląda jak nowa.

 

Powierzchnia użytkowa leśniczówki wynosi 153 mkw., w tym obecna powierzchnia kancelarii leśnictwa ok. 15 mkw. Jest to budynek podpiwniczony z poddaszem użytkowym. Obiekt posadowiony jest bezpośrednio na fundamentach kamiennych. Ściany zewnętrzne murowane z cegły ceramicznej. Strop nad piwnicą łukowy typu Klaina, strop nad parterem i poddaszem – drewniany. Więźba dachowa drewniana, krokwiowo-jętkowa.

W budynku od momentu wzniesienia przeprowadzone zostały trzy remonty. Dopiero podczas ostatniego remontu leśniczówki w 2019 r. zrealizowano najważniejszy zakres robót, który obejmował: wymianę pokrycia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11665

Wydanie: 11665

Spis treści

Reklama

Biznes

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament