Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na taką siedzibę warto było czekać

22 maja 2020 | Modernizacja roku
źródło: materiały prasowe

RABKA-ZDRÓJ. Nie miał siedziby, ale przez blisko 70 lat wyrobił sobie markę w artystycznym świecie. Nie tylko lokalnie, nie tylko w kraju. Znany i ceniony jest też za granicą. Teatr Lalek Rabcio doczekał się własnego kąta. 
I to jakiego!

 

– Potrzeba budowy obiektu wynikała z faktu, że instytucja kultury powiatu nowotarskiego – Teatr Lalek Rabcio, uznana w świecie artystycznym placówka o prawie 70-letniej historii, praktycznie nie posiadała swojej siedziby – mówi Krzysztof Faber, starosta powiatu nowotarskiego. – Mimo to tworzyła sztukę na wysokim poziomie, kształtując przestrzeń kulturową nie tylko Rabki-Zdroju, ale również zachwycając publiczność w kraju i poza jego granicami.

Teatr działał w dwóch obiektach zlokalizowanych w Rabce-Zdroju. Sala widowiskowa oraz organizacja widowni mieściły się przy ul. Orkana 6, w budynku, który jest własnością parafii św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju i był dzierżawiony przez teatr. Pracownia teatralna i administracja teatru znajdowały się przy ul. Podhalańskiej 6, w budynku przedwojennym, którego teatr w niewielkiej części był współwłaścicielem. Oba obiekty były stare, o zdegradowanej infrastrukturze, niedostępne dla osób niepełnosprawnych i zupełnie nieprzystające do standardów europejskich instytucji kultury. Wynikały z tego problemy związane ze znacznym ograniczeniem możliwości twórczych, a także zapewnieniem odpowiednich warunków dla widzów i godziwych warunków pracy zespołowi teatralnemu.

Teatr jest placówką nie tylko zasłużoną dla polskiej kultury, ale również wspomagającą edukację kulturalną...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11665

Wydanie: 11665

Spis treści

Reklama

Biznes

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament