Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dom dla misji zagranicznych

22 maja 2020 | Modernizacja roku
źródło: materiały prasowe

Olsztyn. Istniejący w Olsztynie na osiedlu domów jednorodzinnych Likusy dom zakonny księży sercan o powierzchni ok. 500 mkw. decyzją władz zgromadzenia został poddany kompleksowej modernizacji i dostosowany do nowej funkcji – domu dla misji zagranicznych.

 

Zadanie było bardzo trudne. Jak z domu zdekapitalizowanego i zniszczonego wykreować obiekt o niespotykanej funkcji w ramach niedużego budżetu, zachowując najwyższe standardy wykonawcze?

Położenie domu jest niezwykle malownicze. Kameralne osiedle Likusy z zabudową jednorodzinną sąsiaduje z jednym z najbardziej atrakcyjnych jezior w okolicy – jeziorem Ukiel. Okoliczne domy powstałe w ostatnich latach mają staranną architekturę, stąd wygląd domu zakonnego księży sercan daleko odbiegał od przyjętych standardów w okolicy. Wygląd zewnętrzny budynku podlegał wnikliwej analizie: był przedmiotem dyskusji inwestorów i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11665

Wydanie: 11665

Spis treści

Reklama

Biznes

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament