Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wykorzystany potencjał

22 maja 2020 | Modernizacja roku
źródło: materiały prasowe

ZAWONIA. Gmina zmienia się dla swoich mieszkańców. 
Z roku na rok staje się coraz piękniejsza i bogatsza o nowe inwestycje czy rewitalizacje m.in. terenów zielonych, które przez lata nie wykorzystywały w pełni swojego potencjału oraz walorów rekreacyjno-sportowych.

 

Dzięki środkom pozyskanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014–2020 gmina zrealizowała dwie kluczowe inwestycje – Zieloną Strefę Aktywności oraz Gminny Ośrodek Kultury.

W gminie brakowało miejsca, które przyciągałoby wszystkie grupy wiekowe. Władzom zależało na stworzeniu wielofunkcyjnego i bezpiecznego obszaru do rekreacji, sportu i integracji społeczności lokalnej. Wskutek konsultacji społecznych oraz analizy przestrzeni gminnej zrodził się pomysł, by zdegradowany teren po byłym basenie przekształcić w Zieloną Strefę Aktywności, czyli miejsce rekreacyjno-sportowo-kulturowe. W pełni wykorzystano nierówności terenu, którego funkcjonalność idealnie wpisywała się w budowę pumptracku czy zjeżdżalni dla dzieci. Pozostałe części obszaru zielonego zagospodarowano pod plac zabaw z elementami rekreacji i siłowni zewnętrznej. W pełni dostosowano istniejący obszar do infrastruktury pełniącej funkcje społeczne. Innowacyjnością było umiejscowienie w centralnym punkcie strefy „zielonej ładowarki". Urządzenie to wykorzystuje energię słoneczną do ładowania telefonów komórkowych,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej" na miesiąc z rabatem 50%!

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11665

Wydanie: 11665

Spis treści

Reklama

Biznes

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament