Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wykorzystany potencjał

22 maja 2020 | Modernizacja roku
źródło: materiały prasowe

ZAWONIA. Gmina zmienia się dla swoich mieszkańców. 
Z roku na rok staje się coraz piękniejsza i bogatsza o nowe inwestycje czy rewitalizacje m.in. terenów zielonych, które przez lata nie wykorzystywały w pełni swojego potencjału oraz walorów rekreacyjno-sportowych.

 

Dzięki środkom pozyskanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014–2020 gmina zrealizowała dwie kluczowe inwestycje – Zieloną Strefę Aktywności oraz Gminny Ośrodek Kultury.

W gminie brakowało miejsca, które przyciągałoby wszystkie grupy wiekowe. Władzom zależało na stworzeniu wielofunkcyjnego i bezpiecznego obszaru do rekreacji, sportu i integracji społeczności lokalnej. Wskutek konsultacji społecznych oraz analizy przestrzeni gminnej zrodził się pomysł, by zdegradowany teren po byłym basenie przekształcić w Zieloną Strefę Aktywności, czyli miejsce rekreacyjno-sportowo-kulturowe. W pełni wykorzystano nierówności terenu, którego funkcjonalność idealnie wpisywała się w budowę pumptracku czy zjeżdżalni dla dzieci. Pozostałe części obszaru zielonego zagospodarowano pod plac zabaw z elementami rekreacji i siłowni zewnętrznej. W pełni dostosowano istniejący obszar do infrastruktury pełniącej funkcje społeczne. Innowacyjnością było umiejscowienie w centralnym punkcie strefy „zielonej ładowarki". Urządzenie to wykorzystuje energię słoneczną do ładowania telefonów komórkowych,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11665

Wydanie: 11665

Spis treści

Reklama

Biznes

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament