Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowa przestrzeń i przedszkole

22 maja 2020 | Modernizacja roku
źródło: materiały prasowe
źródło: materiały prasowe

STRZEGOM. Jedną z konkursowych inwestycji jest przebudowa i zagospodarowanie przestrzeni publicznej na terenie Grabiny i Starego Miasta w Strzegomiu wraz z renowacją zabytkowych murów obronnych. W konkursie uczestniczy też inna strzegomska inwestycja – przedszkole z oddziałem żłobkowym przy ul. Kościuszki.

 

Realizacja projektu przebudowy przestrzeni publicznej Grabiny i Starego Miasta polegała na kompleksowej rewitalizacji dużej części miasta na obszarze zdegradowanym. Był to kolejny etap rewitalizacji, polegający na przywróceniu starych i nadaniu nowych funkcji przestrzeniom i obiektom miasta Strzegomia.

Ogólny zakres projektu obejmował zagospodarowanie terenu zielonego po jednej stronie rzeki Strzegomki wzdłuż ul. Dolnej wraz z dojściem do parku miejskiego (obręb ewidencyjny Grabina), zagospodarowanie parku miejskiego i terenów przyległych (obręb Starego Miasta) oraz renowację zabytkowych murów obronnych w rejonie parku wraz z odbudową ruin bastei.

Realizacja robót odbywała się na podstawie odrębnych dokumentacji projektowych z uwagi na specyfikę robót – osobne opracowanie projektowe obejmowało zakres związany z przebudową i zagospodarowaniem terenów przestrzeni miejskiej, a kolejne – remont i rewaloryzację murów obronnych wraz z basteją, stanowiących obiekt wpisany do rejestru zabytków. Również teren Starego Miasta jest zabytkiem wpisanym do rejestru jako obszar historyczny układu urbanistycznego Strzegomia – historyczny ośrodek miejski i jako taki podlegał ścisłym uzgodnieniom konserwatorskim.

Zagospodarowanie i przebudowa przestrzeni publicznej jako terenów miejskich obejmowała dwa niejako odrębne, choć sąsiadujące...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej" na miesiąc z rabatem 50%!

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11665

Wydanie: 11665

Spis treści

Reklama

Biznes

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament