Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowa przestrzeń i przedszkole

22 maja 2020 | Modernizacja roku
źródło: materiały prasowe
źródło: materiały prasowe

STRZEGOM. Jedną z konkursowych inwestycji jest przebudowa i zagospodarowanie przestrzeni publicznej na terenie Grabiny i Starego Miasta w Strzegomiu wraz z renowacją zabytkowych murów obronnych. W konkursie uczestniczy też inna strzegomska inwestycja – przedszkole z oddziałem żłobkowym przy ul. Kościuszki.

 

Realizacja projektu przebudowy przestrzeni publicznej Grabiny i Starego Miasta polegała na kompleksowej rewitalizacji dużej części miasta na obszarze zdegradowanym. Był to kolejny etap rewitalizacji, polegający na przywróceniu starych i nadaniu nowych funkcji przestrzeniom i obiektom miasta Strzegomia.

Ogólny zakres projektu obejmował zagospodarowanie terenu zielonego po jednej stronie rzeki Strzegomki wzdłuż ul. Dolnej wraz z dojściem do parku miejskiego (obręb ewidencyjny Grabina), zagospodarowanie parku miejskiego i terenów przyległych (obręb Starego Miasta) oraz renowację zabytkowych murów obronnych w rejonie parku wraz z odbudową ruin bastei.

Realizacja robót odbywała się na podstawie odrębnych dokumentacji projektowych z uwagi na specyfikę robót – osobne opracowanie projektowe obejmowało zakres związany z przebudową i zagospodarowaniem terenów przestrzeni miejskiej, a kolejne – remont i rewaloryzację murów obronnych wraz z basteją, stanowiących obiekt wpisany do rejestru zabytków. Również teren Starego Miasta jest zabytkiem wpisanym do rejestru jako obszar historyczny układu urbanistycznego Strzegomia – historyczny ośrodek miejski i jako taki podlegał ścisłym uzgodnieniom konserwatorskim.

Zagospodarowanie i przebudowa przestrzeni publicznej jako terenów miejskich obejmowała dwa niejako odrębne, choć sąsiadujące...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11665

Wydanie: 11665

Spis treści

Reklama

Biznes

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament