Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Oddychamy czystym powietrzem

22 maja 2020 | Modernizacja roku
źródło: materiały prasowe

POTĘGOWO. Gmina Potęgowo stawia na nowoczesne i ekologiczne projekty. Realizuje inwestycje przyjazne środowisku i jednocześnie korzystne z ekonomicznego punktu widzenia. Jak dotąd największą z inwestycji jest budowa sieci ciepłowniczej wraz z węzłami cieplnymi.

 

W roku 2009 gmina Potęgowo nabyła od prywatnego właściciela ciepłownię opalaną węglem wraz z infrastrukturą techniczną wybudowaną w 1982 roku. W 2013 r., w odległości 1,5 km od Potęgowa, została wybudowana przez Nadmorskie Elektrownie Wiatrowe Darżyno sp. z o.o. Elektrownia Biogazowa o mocy 2,4 MW. Efektem ubocznym produkcji energii elektrycznej było ciepło uwalniane do atmosfery. Ze względu na przestarzałą technologię dotychczasowej kotłowni osiedlowej, możliwość poważnej awarii oraz duże ubytki ciepła i duże emisje CO2 postanowiono zaprojektować sieć doprowadzającą ciepło do miejscowości Potęgowo z ekologicznego źródła. Do 2016 powstała niezbędna dokumentacja. W 2017 r. projekt został...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11665

Wydanie: 11665

Spis treści

Reklama

Biznes

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament