Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wielkie umowy nie dojdą do skutku bez prawników

22 czerwca 2021 | Ranking Kancelarii | Paweł Rochowicz
Wśród transakcji obsłużonych przez Clifford Chance była też transakcja roku: wejście na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie spółki Allegro.
źródło: materiały prasowe
Wśród transakcji obsłużonych przez Clifford Chance była też transakcja roku: wejście na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie spółki Allegro.
źródło: Rzeczpospolita

Eksperci uznali wejście Allegro na GPW za najważniejszą transakcję roku 2020. Znaczący udział w tym debiucie mieli prawnicy z Allen & Overy, Clifford Chance i Greenberg Traurig.

Obsługiwać transakcję wartą miliardy złotych to dla prawnika wielkie wyzwanie, ale też wielki prestiż i zazwyczaj duże wynagrodzenie. Jednak obsługa kluczowych dla rynku fuzji spółek czy znaczących debiutów giełdowych to zadanie tylko dla największych i najlepszych kancelarii specjalizujących się w obsłudze biznesu.

Nierzadko to właśnie prawnicy zaangażowani w przygotowanie transakcji należą do ich głównych architektów. Dlatego doceniamy kancelarie, które obsłużyły najwięcej wielkich kontraktów na rynku polskim i za granicą.

Jak powstaje ten ranking

Najważniejsze transakcje, tak jak w poprzednich latach, klasyfikujemy w ośmiu kategoriach: fuzji i przejęć, transakcji funduszy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11993

Wydanie: 11993

Spis treści

Reklama

Zamów abonament