Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mamy takie same szanse, jak mężczyźni

22 czerwca 2021 | Ranking Kancelarii
Staram sie być autentyczna, otwarcie wyrażać własne zdanie – mówi Agnieszka Janicka, partner zarządzająca Clifford Chance.
źródło: materiały prasowe
Staram sie być autentyczna, otwarcie wyrażać własne zdanie – mówi Agnieszka Janicka, partner zarządzająca Clifford Chance.

Zachęcam koleżanki do odważnego stawiania sobie celów w życiu zawodowym – mówi Agnieszka Janicka, partner zarządzająca Clifford Chance i prezes zarządu Polskiego Związku Pracodawców Prawniczych.

-Jest pani jednym z najbardziej wpływowych prawników w Polsce. Jak funkcjonuje się w męskim świecie?

Staram się nie definiować świata biznesu jako męskiego lub żeńskiego. Nie rozdzielam ich, bo tak naprawdę funkcjonujemy w coraz bardziej zdywersyfikowanym środowisku. Jednocześnie mam świadomość, że często jako kobieta podchodzę inaczej do niektórych spraw. Nigdy nie próbowałam naśladować mężczyzn czy zachowywać się tak, jak oni. Staram się być autentyczna, otwarcie wyrażać własne zdanie. Jest to mój sposób funkcjonowania w świecie biznesu.

- Dlaczego tak mało kobiet jest na szczycie? Nie dotyczy to tylko kancelarii prawniczych. Również w wybranej niedawno 49-osobowej Naczelnej Radzie Adwokackiej kobiet jest tylko siedem.

Historycznie kobietom było o wiele trudniej odnieść sukces w biznesie. Musiałyśmy być dużo lepsze od mężczyzn, aby wspiąć się na szczyt struktury organizacyjnej. Na szczęście dla nas zmieniła się mentalność uczestników rynku, w tym podejście pracodawców. Współczesne kobiety nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11993

Wydanie: 11993

Spis treści

Reklama

Zamów abonament