Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowocześni, szybcy i skuteczni

22 czerwca 2021 | Ranking Kancelarii | Dorota Gajos-Kaniewska

Coraz więcej kancelarii zgłasza udział w kategorii przeznaczonej dla tych uczestników rankingu, którzy nie chcą konkurować liczbą prawników, a jednocześnie mają w swej działalności jeden główny obszar obsługi prawnej. W ubiegłym roku w tej kategorii mieliśmy dziewięciu uczestników, w tym już 15. Po raz pierwszy jednak dostaliśmy zgłoszenia od kancelarii świadczących usługi prawnicze w formule direct.

W kategorii Nowe Prawo o miejscu w zestawieniu decyduje liczba klientów i liczba zakończonych postępowań. Tu liderami zawsze są kancelarie zajmujące się dochodzeniem należności, których w tym roku zgłosiło się sześć. Wśród nich wyraźnie wyróżnia się wrocławska spółka Raven. Klientów ma mniej od konkurentów, ale wielokrotnie przebija ich liczbą postępowań – ponad półtora miliona, w tym ponad pół miliona zakończonych.

Na drugim miejscu uplasowała się warszawska kancelaria Maciej Panfil i Partnerzy. Poprosiliśmy jej lidera o ocenę, w jaki sposób pandemia wpłynęła na sektor zarządzania wierzytelnościami.

– Ten wpływ był znaczący – twierdzi mec. Maciej Panfil, starszy partner w Kancelarii Prawniczej Maciej Panfil i Partnerzy sp.k. – Podczas pierwszej fali epidemii obserwowaliśmy z jednej strony opóźnienia w funkcjonowaniu sądów i komorników, a z drugiej zmienione zachowania dłużników, którzy w większym stopniu niż wcześniej unikali kontaktu z wierzycielami i ich pełnomocnikami i wstrzymali się z dokonywaniem płatności – wyjaśnia. Zaznacza jednak, że spłaty dłużników wróciły do normy sprzed pandemii już w maju–czerwcu 2020 r. – Obecnie w negocjacjach w sprawie spłaty długu powoływanie się na pandemię występuje w pojedynczych przypadkach – twierdzi mec. Panfil.

Pandemia pogłębiła też problem upadłości...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11993

Wydanie: 11993

Spis treści

Reklama

Zamów abonament